Podpořené publikace v roce 2018

Praha brutálně krásná

Publikace představující stavby postavené v Praze v letech 1969 – 1989, jejímž cílem bylo mimo jiné upozornit veřejnost na architektonickou, uměleckou i historickou hodnotu objektů postavených v době normalizace, a tím přispět k jejich zachování a záchraně.

Za  vznikem publikace stojí vzdělávací platforma a vyšší odborná škola Scholastika.

Architektura na Hranicku 1815-2015  (T. Pospěch/nakladatesltví POSITIF)

Cílem projektu bylo vydat textově-obrazovou publikaci o architektuře Hranic, Lázní Teplic n. B. a okolí, vytvořené za poslední dvě staletí. Kniha shrnula dlouholetý výzkum v této oblasti a představila řadu staveb od významných českých architektů, které byly v Hranicích do nedávna zcela neznámé a obsahuje rozsáhlý soubor fotografií současného stavu nejkvalitnější architektury na Hranicku se zaměřením na detaily a interiéry.

20 000 -publikace

20000 je literárně-vizuální dokument o nové architektuře v českých regionech. Autorka publikace M. Hečková  představuje portréty 20 míst ve 20 městech a obcích České republiky, které svým počtem obyvatel nepřesahují 20000 a zaměřuje se na proměnu veřejného prostoru tam, kde by ji obvykle nikdo nehledal.

Sdružení Tolerdance, jehož je autorka publikace členkou se zaměřuje dlouhodobě na kulturní projekty  se sociálním dopadem a na odkrývání možností a využívání veřejného prostoru.

web: http://www.tolerdance.cz/