Ubytování koordinuje magistrát města Prahy. Pro zjištění kapacity volných míst můžete volat i přímo do Osadní, tel.: 777 606 212.

Vybudovali jsme v našem domě v Osadní ulici v Holešovicích ubytovnu pro uprchlíky z Ukrajiny, celkem 24 pokojů, cca 70 lůžek, hygienické zázemí, jídelna s předjednanou stravou z Dhaby.
– Prozatím počítáme s uprchlickým provozem naší ubytovny do konce června, ale jsme připraveni ho prodloužit (přinejmenším do konce srpna), bude-li to zapotřebí. Po skončení uprchlického provozu by dům měl sloužit pro studentské bydlení, takže správce by mohl v případě zájmu pokračovat v podobné práci dál.

AZYL OSADNÍ PRÁVĚ TEĎ VZNIKÁ

V budoucích čtyřiadvaceti pokojích doplňujeme chybějící příčky, opravujeme štuk a výmalbu, budujeme koupelny a umývárny, včetně nových stoupaček a nového ohřevu teplé vody. V přízemí adaptujeme prostor pro zřízení provizorní jídelny. Se stavbou nám zásadním způsobem pomáhá firma Farrao, elektrospotřebiče dodává se slevou Datart, internetové připojení Vodafone a stravu bude nekomerčně dodávat Dhaba. Podporuje nás Praha 7 a ČKA.

Kontakt: frischova@nca.info Tel: +420 774 107 498

AZYL V OSADNÍ
Nadace české architektury zřizuje v domě v pražských Holešovicích, který vloni koupila, azyl pro uprchlíky z Ukrajiny. Ve čtyřiadvaceti pokojích ubytujeme 50 až 100 lidí. Nyní probíhají nezbytné úpravy hygienického vybavení, úklid a nákupy nábytku a během několika dnů začneme přijímat první rodiny na útěku.
Abychom celou akci zvládli finančně a personálně, uvítali bychom finanční příspěvky na účet nadace č. 131392593/0300. Také bychom potřebovali najít pomocníky, kteří by spolu s námi dokončili přípravu azylového domu a pak se podíleli na péči o ubytované Ukrajince, zejména službami v recepci, ale i přípravou programu pro děti i dospělé, psychologickou a duchovní pomocí, popřípadě i věcnými dary.

Kontakt: frischova@nca.info