Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

DEN ARCHITEKTURY 2019

1. 10. 2019 @ 8:00 - 7. 10. 2019 @ 17:00

Zdarma

od 1. do 7. října proběhne ve více než stovce měst v ČR a na Slovensku a pozve na více než 350 akcí, které jsou veřejnosti přístupné zdarma.

Desítky objektů se příští týden v rámci festivalu otevřou veřejnosti, mezi jinými například:  vojenský archiv v Olomouci, funkcionalistická budova Edisonovy transformační stanice v Praze, bronzovou medailí za architekturu oceněný český EXPO pavilon ve Vizovicích, klenot 1. republiky – nově rekonstruovaný výstavní Pavilon v Lounech, brněnská obdoba Flatiron Building alias Administrativní centrum Trinity, největší továrna na výrobu zdravotnické keramiky u nás sídlící v Bechyni nebo zlínský památník Tomáše Bati honosící se až katedrálními prostory…

V Praze bude zpřístupněno na dvacet staveb, mezi nimi – tematicky k oslavám Bauhausu – i Skleněný palác na Praze 6 a jeho původní schodiště, atrium, ale i střecha s výhledem na Hrad, kde se původně nacházely sluneční lázně s barem. Projít si bude možné Dům Radost neboli Dům odborových svazů – významnou funkcionalistickou stavbu postavenou ve třicátých letech podle návrhu architektů Honzíka a Havlíčka nebo  Hotel Josef na Starém městě – významné dílo architektky Evy Jiřičné.

Podrobnosti

Zahájení:
1. 10. 2019 @ 8:00
Ukončení:
7. 10. 2019 @ 17:00
Cena:
Zdarma
Webová stránka:
https://www.denarchitektury.cz/o-nas/

Pořadatel

Kruh

Místo konání

RŮZNÁ MÍSTA
Česká republika + Google Mapa